Moje psaní

Stephenie Meyerová-výklad

24. ledna 2011 v 17:51 | Alice-Palice
Tohle je můj výklad na téma Stephenie Meyerová...je to zkrácený takový malý životopísek=)


Stephenie Meyerová
Tahle spisovatelka je jedna z mých oblíbených spisovatelů i spisovatelek, protože se mi líbí jak hezky a napínavě píše.Když čtu její knihy tak mě to nutí číst dál a né hned po první kapitole odložit knihu a jít si číst něco jiného.
V jejích knihách najdete od všeho trochu...záhady,dobrodružství,přátelství,lásku,žárlivost a hodně dalšího. Stephenie je výmečná spisovatelka a proto si myslím,že by aspon její jméno měl znát každý.

Stephenie je oblíbená americká,ted již po celém svetě známá spisovatelka.Narodila se 24.prosince 1973 v Hartfordu v Connecticutu v USA Stephenovi a Candy Morganovým.
V Conecticutu,ale žila jen do svých čtyř let.Pak se s rodinou přestěhovala do města Phoenix v Arizoně.V Arizoně chodila na střední školu Chaparral ve Scottsdalu.Stephenie se ve škole cítila jako Outsider.Zatímco většina jejích spolužaček jezdila v nablýskaných autech a vystavovala na odiv nejnovější plastiky nosu,Stephenie neměla auto až do svých dvaceti let.
Za svou tvrdou práci dostala stipendium určené jen těm nejlepším a mohla si tak dovolit jít na vysokou školu.Z Arizony se přestěhovala do malého města Provo v Utahu kde chodila na prestižní Birghamskou universitu.Jejím hlavním oborem na univerzitě byla angličtina se zaměřením na literaturu.
Na univerzitě potkala svého budoucího manžela Christiana,kterého si vzala když jí bylo 21 let roku 1994.S ním má tři syny Gaba,Setha a Eliho.
2.června roku 2003 se jí zdál zvláštní sen,který jí změnil celý život.Sen byl o lidské dívce a upírovi, kteří se do sebe zamilovali, ale velice toužil po její krvi. Na základě tohoto snu Stephenie Meyerová napsala záznam, ze kterého vznikla kniha a později celá sága.První kniha Stmívání vyšla v roce 2005.Po úspěchu této knihy Stephenie vydala další tři knihy Nový měsíc,Zatmění a Rozbřesk.Dosud vydala také knihu Hostitel a knihu Krátký druhý život Bree Tannerové,která souvisí se třetím dílem ságy.
V roce 2008 Stephenie ocenolo USA Today titulem "Spisovatelka roku".

V ČR v roce 2009 byla prohlášená její kniha Stmívání na 4. místo v české show "Kniha mého srdce" .

I.Příběh-Aliciny vize-2.kapitola

24. ledna 2011 v 17:18 | Alice-Palice
Ještě připomínám prosím toto nikde neprohlašujte za své a  nekopírujte to z tohoto blogu..Děkuji =)

2.Kapitola
Biologie
Dnes byl Alicin druhý den ve škole a ona se cítila ještě hůř než včera.Měla mít biologii a matematiku,takže dvě hodiny,na kterých bude sama bez kamarádek.Vůbec nejhorší na tom asi bylo,že matematiku vyučovala ta profesorka na,kterou včera vyklopila svůj oběd.Když vycházela z domu čekalo na ni překvapení.Na chodníku stál skůtr Vespa s 50.Měl bílou barvu a vypadal joko ty skůtry,co zahlédla v Itálii u moře.Klíčky visely v zapalování a na nich byla zavěšená cedulka.Alice popošla blíž,aby si jí mohla přečíst.Stálo na ní "Pro Alici k jejím 17.narozeninám od mámy a táty".Alice vyskočila radostí.

Více v celém článku

I.Příběh-Aliciny vize-1.kapitola

24. ledna 2011 v 17:13 | Alice-Palice
Jak už víte udělala jsem novou rubriku povídky =)
Dám sem mou povídku o divce Alici a jejim příběhu...prostě čtěte dál a zjistíte o čem píšu.
Má to 2.kapitoli a prolog kde je je charakteristika domu a postavy,aby ste si to pak lépe představili...

Toto jsem napsala já sama tak prosím nikam to nekopírujte a neprohlašujte to za své...děkuji

Prolog
(Charakteristika postavy)

Alici je 17let,má hnědé vlasy dlouhé po ramena,má hnědé oči a štíhlou postavu.Na sobě nejraději nosí džíny,tričko a mikinu.Sukně nenosí od té doby co jí jednou vezl táta do školy a ona vystoupila,rozhlížela se přes silnici a chtěla vykročit,jenže udělala jen jeden krok a na ten další jí to zatáhlo zpátky.Otočila se tedy,že se koukne,který naschválníček ji drží za sukni,ale nikoho neviděla,jen jak je její kus sukně přivřený ve dveřích od auta.Už natahovala ruku,aby otevřela dveře,když si všimla,jak táta otáčí klíčkem,aby nastartoval a rozjel se.Chtěla na tátu zakřičet,ale nevydala ze sebe ani hlásku.Táta se rozjel a v jeho dveřích zůstal kus její sukně.Už se sukní nemohla nic dělat,tak tedy vyšla ke škole.Došla skoro do školy,ale na chodníku bylo náledí a ona uklouzla a zůstala sedět na zemi.Ted´ byla sukně ještě v horším stavu.Od téhle špatné zkušenosti nerada nosí sukně a ani šaty.Alice má totiž odmalička smůlu,jednoduše se jí smůla a nebezpečí drží jako magnet.

Jejími nejoblíbenějšími barvami jsou světlé jako žlutá,oranžová,hnědá a modrá.Bydlí ve městě Táboře.Má moc hodnou mamku a tátu,kteří ji ve všem podporují.Pak má staršího bratra Vojtěcha ,ale ona mu říká Vojto.Taky má psa Sabinku,která jí i v jejích špatných chvílích vyslechne.Alice ted´ přechází na jinou střední školu kam jde proto,že je to blíž k domovu a navíc tam chodí i její nejlepší kamarádky z dětství.
Jmenují se Miriam,Ingrid a Martina.Jen ony tři vědí Alicino velké tajemství ,kterým je její vidění do budoucnosti jejích blízkých,prostě lidí co má ráda.Stává se jí to úplně nečekaně,třeba když na někoho sáhne nebo se dotkne jeho věci.
A najednou ji před očima přeběhne úryvek blízké budoucnosti,v tom lepším případě té dobré a v tom horším té špatné.Tomu se pak snaží Alice zabránit,jenže je v tom háček-její smůla.Proto tu má své kamarádky,které jí pomáhájí.A o jejich příhodách,jak se třeba snažily někomu zachránit život se dočtete v následujících kapitolách.

Alicino obydlí
(Charakteristika Alicina domu)
Alice tedy bydlí ve městě Táboře.Bydlí pohromadě s mámou,tátou,bratrem Vojtou a Sabinkou.Je to celkem velký rodinný dům se zahradou,za kterou je les.Před domem je stříška,pod kterou mají auto.Je to černé Volvo xc60.Táta na něj šetřil 3 roky.Chtěl si ho koupit,protože je velké,takže i na cesty a výlety a také je moc hezké a dobře se mu řídí.I maminka si někdy vezme klíčky a jede se projet.Pokud na to táta příjde,tak si vymyslela velmi dobrou výmluvu "Jela jsem nakoupit vždyt´ vím,jak máš po práci ty vlčí hlady kdy lítáš po celém baráku a sníš vše,co najdeš".Ale stejně na to táta ještě nepřišel.
Dům má jedno patro a přízemí.Když otevřete dveře tak na vás vyskočí vůně,která vystříkně z Brise Sense & Spray pokaždé,když otevřete dveře.Je to hezká vůně a udělá vám vždy pěknou náladu.Naproti dveřím je chodba,kde nalevo je malá komora a na konci chodby je vidět kus kuchyně.Kuchyň je spojedná i s jídelnou a obývákem,ve ktrerém je gauč do písmene L a před ním je malý stolek a pak televize.Naproti kuchyni jsou schody do patra,které jsou také vidět z chodby.V patře jsou dva pokoje,jedna ložnice a pak koupelna.Alice má pokoj mezi koupelnou a bratrovým pokojem a naproti je ložnice mamky a táty.
Pokoj Alice je sice dost malý ,ale útulný.Má ho žlutě vymalovaný a když jí do okna svítí slunce,tak je pokoj krásně vybarvený.Naproti dveřím má Alice psací stůl s počítačem u kterého se učí.Vpravo podél stěny je knihovna,kde v jedné horní poličce jsou její nejmilejší knížky,které ráda čte znovu a znovu.Blíž ke stolu je skříňka na učení.Na levé straně je u stěny široká postel s nočním stolkem a naproti velká skříň na oblečení.
Koupelna je velká s vanou,umyvadlem,sprchou a wc.Je obložená bilými a žlutými dlaždičkami.V rohu je pračka.
Vojta má svůj pokoj také hezky zařízený,ale někdy tam má pěkný nepořádek.

Alice má jejich dům moc ráda a cítí se v něm krásně a v bezpečí.

1.kapitolu najdete v celém článku...klik
 
 

Reklama