Jak na layout v PFS

24. ledna 2011 v 19:51 | Alice-Palice |  Návody
Pro výrobu designu jsem si na deviantu našla tyto 3 obrázky:

Jako hlavní obrázek jsem si vybrala ten první a otevřela jsem si ho v grafickém programu Photofiltre studio. Otevřela jsem i druhý a zkopírovala jsem ho do toho prvního.Z výběru na pravé straně (v tomto případě je k nahlédnutí nalevo) jsem si vzala gumu, nastavila velikost a intenzitu gumování a odstranila jsem nepotřebné části 2. obrázku z toho prvního. Tato fáze se dá nazvat prolínání a já se ho naučila pomocí návodu zde.

Obrázek jsem uložila, vymazala (z photofiltre) a znovu otevřela. Zkopírovala jsem do něj 3. obrázek a opět jsem ho začala gumovat stejně jako ten druhý.

Taková rada: trochu si ten gumovaný obrázek zprůhledněte, nebudete pak tápat po slepu co smazat a co nechat. Zprůhledníte ho tak, že 2x kliknete na jeho zmenšeninu vlevo a posunete šipkou na přímce v rámečku, který se vám oběví. Viz obrázek dole.


Obrázek jsem poté "ustřihla" na požadovanou velikost a.. jak to říct? Prostě tam zůstalo to co mělo a přebytek byl odstraněn.;)


Opět jsem jej uložila, zavřela a znovu otevřela. Upravila jsem ho, přidala text a pár brushů.

Jak se přidávají brushe? Najdete si ty, které chcete použít, na netu a uložíte do počítače. Jeden si otevřete v photofiltre a dáte kopírovat. Poté si vyberete barvu v možnostech napravo.
Kliknete na úpravy a.. zbytek vlastně vidíte na následujícím obrázku.


Takhle přidáváte další brushe dokud nebudete spokojení. Můj výtvor zatím dopadl takhle. Obrázek je určen na záhlaví, tak ho od teď nazívejme záhlaví.;)

Takže záhlaví opět uložíte, zavřete a znovu otevřete. Teď ho necháte chvíli být. Sakra, nějak jsem změnila osobu a čas.. No nevadí..
Kliknete na Nový (vlevo nahoře) a otevřete si nový čistý list. Z toho by měl vzniknout podklad na volitelný menu box, takže by měl být dost malých rozměrů - šířka by měla být o pár čísel kratší, než u obrázku, se kterým jsme se tu celou dobu tak patlali, a délka tak kolem 50 pixelů, spíš o něco méně. Obarvíte si ho na potřebnou barvu, v mém případě je to černá. A k jeho zvýraznění si pohrajte s nějakým rámečkem. Jak jsem na to šla já se koukněte na náhled níže.

Pak dejte kopírovat a vložte na vámi určené místo na záhlaví. Tam ještě můžete manipulovat s průhledností.
Otevřete si nový list, ze kterého by tentokrát měl vzniknout podklad na menu. Měl by být široký kolem 200 pixelů, podle toho, jak moc je velké záhlaví a hlavně jak moc chcete :D A dlouhý podle toho, kolik vám na obrázku zbývá místo. Opět upravte stejně jako volitelný box a a vložte do záhlaví.
Zase si otevřete list podle velikosti jakou potřebujete na zbývající místo, kde se bude nacházet stránka. Upravte a vložte vedle menu do záhlaví.
Já celé záhlaví zarámovala stejně jako jeho části (menu, box, stránka)..

Moje záhlaví zatím vypadá takto:

Dále celý obrázek můžete dopolnit libovolnými texty. Pak uložte, zavřete a znovu otevřete. Máte hotový základ. Ten už je teď potřeba rozřezat na jednotlivé části.
Začněme s pozadím/okraji stránky. Jak bych to popsala - je to ta část mezi záhlavím a zápatím, která se opakuje.
Takže tu část ustřihnete z celého náhledu. A pak uložíte. Ale POZOR - nezapomeňte při ukládání kliknout na možnost Uložit jako.. !! Jinak by vám z celé práce zbyl jen tenhle nepatrný ustřihnutý kousek.
Takže si tu část pojmenujte a zavřete. Znovu si otevřete náš náhled a jdeme stříhat další jeho část. Tentokrát tu, která bude na místě záhlaví a volitelného boxu.

Opět při ukládání nezapomeňte kliknout na Uložit jako...
Zrušte a znovu otevřete náhled. Tentokrát ještě zápatí. Můžete ho doplnit textem. Já tam mám napsáno kdo dělal layout, rokvýroby a zdroj obrázků.
A pak opět ustřihněte podle možností. A uložte stejným způsobem jako předešlé části.
Layout je nachystaný a připravený na nastavení.
Teď už jen stačí postupně nastavit, a doladit na stránku, zvolit barvu písma aby ladila k designu a písmo šlo dobře přečíst.
Ještě další rada: Mezi volitelným boxem a stránkou je dost místa, to musíte zaplnit, aby písmo sedělo kde má:
Shift+R zlepší kvalitu vyznačeného obrázku. Shift+A zlepší kvalitu všech obrázků na webové stránce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama