Fakta o MS

22. ledna 2011 v 23:01 | Alice-Palice |  5news
Někteří možná ví, jiní zase vůbec ne...ale většina těch, kteří se o to hodně zajímají ví, že na internetu je distribuováno prvních dvanáct kapitol...někde se už i objevila 13. a 14. kapitola. Ale co ten zbytek knihy? Snad bude, ale neví se kdy, termín je odložen na neurčito.
Ti, co o tom vůbec nic neví, by si měli přečíst tenhle článek, ve kterém se Stephenie vyjádřila o celé té komplikované situaci...
Jak někteří z vás již možná slyšeli, můj částečný návrh knihy Midnight Sun byl nelegálně zveřejněn na internetu a od té doby byl distribuován bez mého vědomí či povolení nebo oprávnění mého vydavatele.
Mám dobrou představu o tom, jak k úniku došlo, protože kopií Midnight Sun, které opustily mé držení, bylo velmi málo a každá byla unikátní. Vzhledem k drobným změnám, jež jsem na svém rukopisu provedla v různé době, můžu říct, kdy mě který (asi myslí verzi rukopisu) opustil a komu byl dán. Rukopis, který koloval po internetu, byl svěřen do důvěryhodných rukou z dobrého účelu. Nemám k tomu žádnou poznámku, i přesto že věřím v to, že z počátku ta distribuce nebyla úmyslná.
Nechtěla jsem, aby mí čtenáři okusili Midnight Sun před tím, než by byl dokončen, upraven a zveřejněn. Myslím si, že je důležité, aby všichni pochopili, že to, co se stalo, bylo obrovské porušení mých autorských práv, nemluvě o mně jako o lidské bytosti. Jako autorka Twilight ságy vlastním autorská práva a je na majiteli autorských práv, rozhodovat o tom, kdy by knihy měly být zpřístupněny veřejnosti; je to totéž jako pro hudebníky a filmové tvůrce. To, že si někdo koupí knížku, film nebo písničku, nebo si to může stáhnout z internetu, ještě neznamená, že vlastní práva na kopírování a distribuci. Bohužel, s internetem je pro lidi snadné získat a sdílet položky, které jim legálně nenáleží. Nezáleží na tom, jak se to stalo, pořád je to nečestné. Velmi mě to rozrušuje, ale doufám, že nakonec u mých fanoušků dojde k lepšímu chápání autorských práv a vůbec významu umělecké kontroly.
Takže... ukončí tohle Midnight Sun? Můj první pocit byl, že neexistuje žádný způsob, jak pokračovat. Psaní není jako matematika; v matematice se 2 + 2 vždycky rovná 4, bez ohledu na to jaká je vaše nálada. U psaní to, jak se cítíte, mění všechno. Kdybych se pokoušela Midnight Sun psát teď, v mé současné náladě, James by pravděpodobně vyhrál a všichni Cullenovi by zemřeli, což by se moc neslučovalo s původním příběhem. V každém případě mě mrzí to, co se se započatou prací na Midnight Sun stalo, a proto se jeho psaní odkládá na neurčito.
Byla bych raději, kdyby mí fanoušci tuto verzi Midnight Sun nečetli. Jednalo se u neúplnou verzi; rukopis je neuspořádaný a nespolehlivý a plný chyb. Ale jak se mám postavit k tomuto přerušení bez toho, aby více lidí hledalo nelegální verzi? Zabralo mi to chvíli, než jsem se rozhodla, jak a jestli bych vůbec měla reagovat. Ale ke konci všeho toho zmatku jsem se rozhodla ponechat tuto verzi k distribuci zde (na konci tohoto příspěvku). Tímto způsobem mí čtenáři nemusí pociťovat loajalitu (tedy zůstat poctivými a nevyhledávat nelegálně šířenou verzi MS). Doufám, že vám tento fragment podá další vhled do Edwardovy hlavy a dodá novou dimenzi k Twilight příběhu. To je to, co mě v prvé řadě inspirovalo k napsání Midnight Sun.
Chci si na chvíli dát pauzu a poděkovat svým úžasným fanouškům, kteří mě uplynulé tři roky tak podporovali. Nemůžu vám sdělit, jak moc pro mě každý z vás znamená. Jen doufám, že tento příspěvek zastaví všechen ten zmatek a online spekulace okolo Twilight vesmíru, a že se může jednou zase stát šťastnějším únikem... Po tomto neuvěřitelně rušném roce se momentálně zaměřím na strávení více času se svou rodinou a na práci na jiných knižních projektech."
Stephenie
______________________________________________
Tak právě sem se dověděla, že Půlnoční slunce (Midnight sun neboli Stmívání z pohledu Edwarda) má Stephenie Meyer dávno napsaný a dokonce ho dala k přečtení Robertu Pattinsonovi, aby se mohl lépe v žít do role Edwarda Cullena.... Ae není dosud jasné jestli spisovaltelka Stephenie Meyer je rozhodnuta knížku i vydat... Protože díky, některým dotyčným osobám odložila svou práci na neurčito a teď jen budeme doufat, že to nechá vydat a někteří spolehlivý překladatelé knížku co možná nejrychleji přeloží....
.
.
.
.
.
.
.
Je hodně spekulací, ale tahle by měla být pravdivá
.
.
.
.
.
.
.
Snad se co nejdřív dočkáme celé knížky
.
.
.
.
.
.
.
KONEC mých komentářů:D
.
.
.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama