Rodiče dávají svým potomkům jména oblíbených filmových hrdinů

19. listopadu 2010 v 20:56 | Alice-Palice
Isabella na prvním místě žebříčku nejoblíbenějších dívčích jmen vystřídala Emmu, která klesla na druhou pozici. Do první pětice populárních dívčích jmen se dostaly i Olivie, Sophie a Ava.
Mezi chlapeckými jmény výrazně vzrostla oblíbenost Cullena. Stejné příjmení nosí v sáze Stmívání nesmrtelný upír a milenec Isabelly. Loni se stalo 485. nejčastěji dávaným jménem a posunulo se na žebříčku o 297 pozic dopředu.

Chlapecká jména ovlivňují především předci

Ani popularita upíří ságy ale nenarušila pořadí v čele žebříčku chlapeckých jmen. První místo si už 11 let drží Jacob. Za něj se v první pětce seřadili Ethan, Michael, Alexander a William.
Američtí rodiče se při výběru jmen inspirovali také v rodině prezidenta USA
Baracka Obamy. Dívčí jméno Maliyah, což je druhý možný způsob přepisu jména Obamovy starší dcery Malii, se v žebříčku oblíbenosti posunulo o 342 příček na 296. místo. To představuje největší skok mezi dvěma roky, uvedla DPA.
Naproti tomu Barack se zatím nedostal ani do první tisícovky. V roce 2009, kdy se Obama jako první černošský prezident USA ujal funkce, takto pojmenovalo svého syna jen 69 rodin.

U nás vede Tereza a Jan

(Mimochodem třeba já Tereza jsem ale to je jedno :D ) Češi jsou při výběru jmen přízemnější. Holčičím jménům již dvanáct let vévodí Tereza. Za ní pak následuje Anna, Eliška a Natálie s Karolínou.
Mezi chlapeckými jmény si po dvou letech opět vybojoval prvenství Jan, který tak přeběhl Jakuba. Za nimi pak následují Tomáš, Lukáš a Filip.
Neobvyklým dívčím jménům pak dominuje Chloe, Ban Mai, Megan či Uljana a chlapeckým Abdev, Dean, Ronny, Diviš, Kelvin, Lev či Maxián.


zdroj:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama